facebook

Přidej si nás na Facebooku

7. listopadu 2017, 09:03

Něco se chystá...

Breeze Of Freedom (Out Of The City)

Web clip #18

 

Dita for Downbelow

obrazek Nikdy nekončící hranice našich fantazií, touha spoluvytvářet, manipulovat… Dita for Downbelow je nový intermediální projekt Lukáše Horkého, Dity Pepe a Downbelow, který kombinuje fotografii, text a film ve virtuálním prostředí internetu a sociálních sítí. Pomoz minulosti i budoucnosti, buď autorem našeho osudu. Celý příbeh bude sloužit jako předloha pro krátký film, který nás prostřednictvím projekcí doprovodí na koncertech.

The House Full Of Enemies (DJ Plane Enemy Mix)

Suburban blues

Hlavu mám schovanou pod černou kapucí. Ukrývám tvář před deštěm, možná sám před sebou a ztrácím se ve spleti uliček a chodníků, které v noci vždycky fascinují svojí prázdnotou. Něco uvnitř mě svírá, utahuje vnitřnosti ostnatým drátem, jehož hřebíky se s každým krokem zarývají do svědomí. Víc. Hlouběji. Je to bolest, co cítím nebo snad osvobození? Znamení, že ještě dýchám, signál, že krev dál proudí shnilým tělem?

obrazek

 

Downbelow v novém videoklipu utíkají pryč z města

21. června 2018, 06:26

Frýdecko-místecká kytarovka Downbelow představuje nový videoklip ze svého aktuálního alba Decameron Locis (2017). To je pozoruhodné svou koncepcí, za níž stojí baskytarista, fotograf a autor textů Lukáš Horký. Při psaní každé z deseti písní se nechal inspirovat konkrétním místem, na němž se odehrál nějaký zásadní, ale přitom časem pozapomenutý příběh. Ve videoklipu ke skladbě Breeze of Freedom (Out of the City) se jich objevuje hned několik. 

V prostorách bývalé frýdecko-místecké textilky a na vypuštěném dně přehrady Šance v údolí Beskyd natáčel filmový štáb studentů mezinárodní filmové školy v Łodźi – český režisér Robin Lipo společně s kameramanem Krzystofem Głobiszem z Polska. V originálně pojatém videu můžeme vidět v akci celou sestavu Downbelow – kromě Horkého také Davida Kopřivu, kytaristu a zpěváka s nezaměnitelným hlasem, nominovaného letos na cenu Jantar za populární hudbu, a bubeníka Petra Fucimana, známého také ze svého působení v  kapele Prouza. Vedle kapely vystupují herci v anonymních maskách v industriálním prostředí, v němž se alegoricky odehrává příběh hlavního hrdiny. Píseň zaujme hned v úvodu melodickou kytarovou linkou, a také rytmickým refrénem, ve kterém naléhavý Kopřivův zpěv vyzývá ke změně slovy: „Change the habits, your life is in your hands…“. 

„S Decameron Locis se jim podařilo něco, co pro hodně umělců zůstane jen nenaplněnou touhou. Navodit atmosféru, která má takovou intenzitu, že se po nějaké době stane cinematickou. Tedy vtáhne nejen do hudebních příběhů, ale především má přesahový rozměr, který využije hudbu a texty k výletům na reálná i nereálná místa.“

Downbelow: Decameron Locis – domácí album měsíce,
červenec 2017, Karel Buriánek, Headliner

Na zvuku nahrávky se podepsal také producent Amák, který s frýdecko-místeckou kytarovkou  spolupracoval už při nahrávání EP Other World (2013). Zvukově nejvyzrálejší album Downbelow rozhodně stojí za poslech, ocení jej především milovníci alternativní scény, v rámci které si kapela podmanila už na přelomu milénia, ještě za dob jejich vysokoškolských studií v Brně.

Sdílej na faceboku

Downbelow představí nový videoklip z aktuálního alba Decameron Locis

19. června 2018, 06:16

Sdílej na faceboku

Koncert v Café v lese se ruší

3. května 2017, 11:32

Čtvrteční koncert v Café v lese se bohužel  z důvodu nemoci ruší. Hledáme náhradní termín. Díky za pochopení a omlouváme se.

Sdílej na faceboku

V květnu chystáme dva koncerty a nové album

25. dubna 2017, 12:41


Frýdecko-místecká kapela Downbelow vydává po debutovém albu Roadside Traveler (2011) a EP Other World (2014) v osvědčené spolupráci s producentem Amákem nové album, které poprvé představí 13. 5. 2017 ve Frýdku-Místku.

Singl „From the Rooftops“: https://youtu.be/8tp64p0T-Y0

Support: Fred Madison

downbelow-2017-facebook-top-event-sokolik-nahled

Sdílej na faceboku

Boříme to, co jsme postavili. Downbelow mají první video k novému albu, které vyjde za pár týdnů

10. dubna 2017, 18:18
Frýdecko-místečtí alternativní rockeři Downbelow vydávají nové album. První vlaštovkou je právě zveřejněná píseň From the Rooftops, kterou provází tzv. lyric video, jehož motivem je bourání a zastavený čas. Píseň lze chápat jako reakcí na kritizovanou demolici městské dominanty – Víceúčelové sportovní haly, kterou nahradilo obří nákupní centrum. Nové album Downbelow vyjde na přelomu dubna a května.

 Zvětšit obrázek

Lukáš Horký je zásadním členem kapely Downbelow.
Foto: Tomáš Dudyn Václavek

Kapela Downbelow vznikla v roce1999 a po stovkách odehraných koncertů v klubech a na festivalech se úspěšně etablovali na alternativní domácí scéně. Po debutovém albu Roadside Traveler (2011)a EP Other World (2014) v osvědčené spolupráci s producentem Amákem Downbelow dokončili nové album, které vyjde na přelomu dubna a května. K němu Downbelow v současnosti připravují vizuální stránku koncertního programu a vypouštějí do světa první píseň.

Autorem klipu je baskytarista Downbelow Lukáš Horký, který je zároveň fotografem a grafikem a stará se o vizuální stránku kapely. Klip je poskládaný z černobílých fotografií, úzce spjatými s městem Frýdkem-Místkem. „Za každou písní z nové desky stojí konkrétní příběh. Tato skladba vypráví o tom, že boříme to, co jsme pracně vybudovali. A je vlastně jedno, jestli ničíme budovy nebo mezilidské vztahy,“ vysvětluje Lukáš Horký, který je rovněž autorem textů.

„V refrénu se zpívá-Boříme to, co jsme postavili, a roční období se střídají.Toto spojení mě napadlo, když jsem fotografoval demolici frýdecko-místecké dominanty, Víceúčelové sportovní haly. Stál jsem v kabině časoměřičů a přes sklo pozoroval bagry, jak trhají na kusy železné konstrukce. Na zemi ležely hodiny, které ukazovaly, kdy se zastavil čas. Fotografii jsem použil právě v tomto klipu. Rozpohyboval jsem ručičky a za sklem promítám příběh svého města,“ uzavírá Horký.

I v dalších skladbách z nové desky se objeví motivy z rodného kraje, například přehrada Šance nebo třeba zakladatel frýdecko-místeckých textilních továren Adolf Landsberger.

Sdílej na faceboku

Máme nový management

23. února 2017, 14:21

Začíná jaro a my se probouzíme ze zimního spánku. Máme nový management. Máme radost. Máme nové plány. Děkujeme Lucii Redlové a týmu www.bumbumsatori.org, že může být v dobré společnosti. Děkujeme, že jste s námi.

Sdílej na faceboku


 

© 2000—2014 www.downbelow.cz. Art direction by Lukáš Horký